Dlouho jsme se nehlásily a přitom byly uplynulé dny tak našlapané!

S Arvikou jsme zkusily postupové zkoušky v Dogdancingu v divizi DwD 2 a ačkoliv jsme je nesložily, byl to náš dogdancingový vrchol. Na naše vystoupení hned po první krokové sekvenci přišla silná divácká základna, která do té doby sledovala přenos na obrazovkách v teple vyhřátého zázemí. Na živo se chodilo dívat jen na taková esa jako Vanda Gregorová nebo Petra Malá. A pak na nás dvě! Arvika se snažila moc se hlasově neprojevovat (díky!) a i cviky, které nebyly 100% dotažené v tréninku předvedla v maximální formě. To na čem jsme si zlomily vaz byl přechodový prvek o třech krocích, kdy už nám nějak došel dech a ačkoliv jsme zbytek dotančili skvěle a z drtivé většiny cviků tak cinkly tři body, tedy plný počet, tak tahle jedna nula nás srazila do diskotékového pole.

S Blú  pravidelně vybíháme na canicrossových trénincích se skupinou Běhej se psem. Režim běžim je naše poslání!

Zapomenout nesmím ani na kavárničku Loype, kam jsme zavítali s Patrikem a samozřejmě i se stračenkami. Blú zvládá pohyb po městě lépe než po našem vesnickém lese. A že je Arvika spíše městská víme už dlouho 🙂

Před sebou máme RTG kyčlí a kontrolu luxace patel u našeho posuzovatele dr. Čápa. Držte palce. Bentleymu bohužel nedopadly nejlépe, tak uvidíme, jak na tom bude ztřeštěná, věčně poskakující, Blú. Při té příležitosti nechám vyšetřit i ramena a lokty, když už, tak už! A pak vyšetřit srdce… A to víte co se říká – Nevyšetřený pacient je zdravý pacient.

A co je ten klid před bouří hned v popisu článku? To je nekonečná smršť canicrossových závodů, které máme přihlášené a kde se na Arvice a Blú bude točit trio psovodů – já, Patrik a Jana. Začínáme PlzníVTahu, pokračujeme Leskrosem v Tlučné, následuje Pyšelský kopeček, který je zároveň MR veterinářů v canicrossu a pak další díly seriálu Leskrosu. V únoru nás čeká další skvělý dvoudenní agility závod Jahodová Nonstop party, kde jsme díky vítězství v Bowli získaly automatickou nominaci do finále. Předtím si ještě dáme rozcvičku na dvojzkouškách v Buštěhradě, kde staví parkury Petr Pupík, kterého jsme už 3 roky po sobě ani jednou nezaběhly a že jsme snahu několikrát měly 🙂 A v dubnu mezi běháním se psem na nás ještě čeká parkur MR strakáčů v agility v Kutné Hoře. Už se těšíme!

 

Sdílet: