Jak trénovat (nemožné) štěně…?

Ať už máte novopečemné štěně, nebo starého kmeta, všichni chceme ve finále to samé. Mít dokonale poslušné psy, se skvělkým přivoláním, parťaky, kteří i bez vodítka půjdou kamkoliv a neudělají ostudu. A nebudou kousat. Ani ruce, ani boty. Ani kabely. A nebudou žrát venku fujtajbly.

Tentokrát jsem trochu zaspala dobu, to Arvika ve dvou měsících už uměla věcí…! Ale neustále se omlouvám tím, že Blú nechám ještě trochu dozrát… Ale už nastal čas, kdy výmluvy končí a začíná se pracovat.

Takže, co je nejdůležitější pro výcvik psa? Umět si hrát! Vážně, opravdu, nelžu. Hrajte si se svými štěňátky (i dospěláky), přetahujte se, běhejte, házejte… A druhá neméně důležitá věc? Žrádlo! Na tom už se asi shodneme – ani nám by se nechtělo pracovat zadarmo.

Video z prvních dvou tréninků Blú zde: youtu.be/YL5dhA-Cc2w

Pro ty, co se nechají inspirovat, všimněte si pokusů o hru (a já to nevzdám) a množství jídla, co za tu krátkou dobu padne. První zkušenost, kterou si tímto měla Blú odnést je, že jakákalov snaha se cení. Ve finále z toho bude trik „4in“ a „Front“, ale oboje má ještě čas a Blú ještě ani netuší, kam tím míříme :))

Sdílet: