Setkání strakáčů, konec chovnosti Arviky a další podzimní novinky

Po delší odmlce přináším kopu novinek v jednom opravdu dlouhém slohu!

Agility debut

Máme za sebou s Blú první agility závody, které byly debutem jak se sluší a patří, nezapomenutelným. Blú to už na startu odpálila jak raketový pes. Po třech překážkách opustila parkur (= diskvalifikace), aby po přivítání s Chilli a osvěžení v nedalekém bazénu bleskurychle přichvátala zpět opět rozjet svou velkolepou párty, skákala jak kdyby byla gumová, do všeho valila po hlavě a opravdu se moc moc snažila. I já se moc snažila, do cíle jsme nakonec dopluly společně, ale za rámeček si to nedáme 🙂

Dogbiatlon

Po agility startu jsme okusil(y)i kouzlo Dogbiatlonu. Na start jsem se postavila s Arvikou, Blú běžela s Janou, ale byl to v našem podání běh dvojic po boku. Moje parketa je běh, Jany parketa očividně střelba a tak jsme s Arvikou dostaly od těch dvou na frak, ale i tak jsme se umístily v top 10 v kategorii Enduro! Díky za účast i Veronice s Bentleym, že vyrazili na dlouhou cestu, aby na závodech reprezentovaly Sem tam Kladně a za cenné rady na střelnici před závodem (viz.foto).

Setkání strakáčů

Asi nejsilnější zážitky si vezeme z Hradce Králové ze Setkání Strakáčů. Za prvé zde padl rekord „Nejvíce českých strakatých psů na jednom místě“. Za druhé jsme měli možnost vidět velkou část naší rodiny hezky pohromadě, však posuďte podle fotky sami.

Na fotce: Cyrgo (Hugo) a Centa (Ema) Nella Belavia, Baya (Angie) a Blú Sem tam Kladně, Bramína Nella Belavia, matka rodu Ctislávka Zlatíčko, Arvika a Celia (Chilli) Nella Belavia a Alfons Sem tam Kladně

Za třetí jsem tam neuchovnila Blú. Ačkoliv jsem počítala s tím, že tady kroky úspěšného uchovnění dokončíme, nakonec jsem se rozhodla jinak a po počáteční nejistotě jsem na sebe hrdá. Totiž během výstavy došlo k prostoji, který chtěla rozhodčí vyplnit tím, že začne přeměřovat psy, kteří se chystají na bonitaci. A byla na psy i majitele tak hrrr, až se Blú polekala. Stála se staženým ocasem, krčila se a zívala na svět své konejšivé signály, které byly vyslyšeny. Jasně, určitě by šla prostě pevně podržet a přeměřit, jak přikazovala rozhodčí, ale já si přála aby můj pes měl pokud možno na výběr, zda chce spolupracovat a nikdy nebyl do nepříjemných situací vmanipulován, s výjimkou život ohrožujících situací. Takže jsem s Blú odešla a k samotné bonitaci ani nenastoupila. Vždyť už se několikrát nechala přeměřit i v rušném prostředí na závodech a pokaždé to šlo dobrovolně! Takže po počátečním rozladění, kolik peněz jsem zase sakra vyhodila zbytečně jsem se pochválila, jak férově jsem se k Blú zachovala.

Arvika již není chovná

…má zaslouženou pohodičku a volno

A vzápětí jsem ukončila chovnost Arviky – je šťastně po operaci, do vytažení stehů zbývá už jen pár dnů a ona už zase srší energií a dobrou náladou.

Vrh C

Další podzimní novinka je od Chilli, prý by během 14 dnů mohla začít hárat a tím otevřít téma „Vrh C“!

Sdílet: