V přípravě je externí vrh „E“.

Na vrh „E“ je nakryto. Březost bude potvrzena okolo 30.11. Štěňátka snad budou Tříkrálová.

Rodičovským párem je Amigo od Patrona Rocha a Bora Sem tam Kladně (eMča). Amigo je mimochodem jediný strakáč, který se věnuje záchranářskému výcviku na špičkové úrovni a jako jediný zástupce plemene má i složené početné zkoušky v této disciplíně. Amigo je černo-žluto-bílý krátkosrstý s vlohou pro dlouhou srst a hnědou barvu. DKK má A/A, LP 0/1. Jeho profil na strakáčích možno prohlédnout zde. eMča je černo-žluto-bílá dlouhosrstá fenka s báječnou povahou. Své majitele doprovází na cestách od hor až po moře i na kulturních akcích. Má DKK A a LP 1/1 – vyšetřované až ve 3,5 letech stáří, takže zdánlivě ne úplně ideální výsledek je na druhou stranu s ohledem na věk nadprůměrný. eMča nese vlohu pro dlouhou srst, ale nenese vlohu pro hnědou barvu. eMči profil k nahlédnutí zde.

Pokud se vše podaří, pak se dočkáme zimních štěňat v černo-žluto-bílém zbarvení s krátkou i dlouhou srstí. Někteří z potomků mají i naději, že v dalších pokoleních mohou mít potomky ve vzácnějším hnědém zbarvení.

Štěňata se narodí v Lužických horách, takže „Éčkoví“ sem tam Kladeňáci budou tentokrát asi značně otužilí. Kontakt na majitelku fenky je: heike.h@tiscali.cz , případní zájemci o štěně, pište prosím rovnou na tento kontakt a nikoliv mně. Do mailu buďte milí a zkuste i sepsat, do jakých podmínek by případně štěně šlo, proč jste si vybrali zrovna strakáče. Na maily typu: „Máte štěňata? A za kolik? S pozdravem xy“ nemá smysl odpovídat a je to ztráta času pro obě strany.

Sdílet: