Neustále jsme v poklusu, pokud zrovna nespím, připadám si všude jako na závodech – v práci, na procházce, ve volném čase… Už by to pomalu chtělo zvolnit. Nebo zapřáhnout! A tak jsme zapřáhli a začali běhat canicross.

Prvním závodem bylo Město TouškovVTahu. Patrik s Blú si hned doběhli na bednu pro neuvěřitelné třetí místo. My s Arvikou jsme sice trhaly rekordy, ale bohužel  jen ty osobní, nikoliv traťové, takže bez bedny. Druhý závod byl Leskros a tam jsem chyběla, musela jsem do práce vydělávat na postroje, granule a startovné 🙂 Patrik s Blú sice bednu neobsadili a Arvika  s Janou také ne, ale Blú už začala mít více světlých momentů, kdy běžela vepředu a nelovila cestou motýlky. Tedy říkal Patrik. Arvika prý byla skvělá jako vždy.

Do třetice jsme vyběhli v Praze Uhříněvsi závod Jarňák. Původně měl s Blú běžet Dan M., zdatný atlet a neskutečný běžec, ale nakonec jsem si řekla že by to chtělo využít situace a vyzkoušet si běžet s Blú, než jí zase vrátím jako běžeckého parťáka Patrikovi. A že bude bezpečnější půjčit Danovi Arviku, která na povel zatočí, nikde se nemotá a nikoho cestou nechce sežrat ani ulovit. Takže Dan osedlal Arviku a dohnal jí pro první místo v celkem velké konkurenci! A kdyby mohl psa nést, možná by tak doběhl i s Blú přehozenou přes rameno… A já si vyzkoušela, jaké to je mít psa, který během závodu: očůrává keříky, loví kachničky, štěká na psy za plotem, čvachtá se v kaluži, poskakuje za zády, nechce běžet močůvkou, omotává se kolem stromů, ale hlavně NETÁHNE. Takže odběhej si sám. Nejdříve jsem byla celkem vzteklá, jak je to trdlo na nic, ale po druhém  přebrodění ledovým potokem jsem se musela smát a užívat si i ty kravinky které Blú cestou dělala. Pršelo a byla zima, trať klouzala a několikrát jsem si ustlala v blátě, posledních 350 metrů jsem běžela/šla po kotníky močůvkou (a Blú nesla v náručí, protože ta do toho za boha nechtěla vlézt) a ona měla stejně dobrou náladu a vlastně dělala přesně to, co umí nejlíp. Užívala si to.

Další závod nás čeká 30.3. opět Leskros, tentokrát 2.díl seriálu. Takže držte palce a těště se na novinky, protože cítím v kostech, že to opět bude epické!

Sdílet: