6.3.2016 jsme s Arvikou absolvovaly seminář ve Svijanském Újezdu. Téma dne bylo dogfitness, zejména zpevňování svalového korzetu cvičením na míčích, vysvětlení základního programu cvičení a tvorba programů pro léto/zimu. Jsem moc ráda, že jsem navzdory dlouhé cestě vyrazila, protože seminář mi značně změnil pohled na mé dosavadní cvičení s Arvikou na balančních pomůckách, na celkovou péči o Arviku jako psího sportovce a v neposlední řadě i na mé budoucí ortopedické pacienty.

Určitě míče zařadíme do našeho pravidelného programu a naopak na nějakou dobu odložíme balanční čočku.
Seminář vedla MVDr. Veronika Gesierichová a společně jsme se dostaly i k tématu rané stimulace štěňat a cvičení se štěňaty a s březí fenou v první polovině březosti a po porodu, dále jak rehabilitovat s ochrnutým psem a vlastně že ne vždy je u ortopedických pacientů nařízený klid ta správná cesta k uzdravení…
Doufám, že s Arvikou zvládneme základní program ještě během mého pobytu v Brně, abychom mohly využít Verčiných znalostí při postupu do pokročilejších programů – Veronika totiž pořádá své hodiny přes týden právě v Brně.
Sdílet: