Narozeniny vrhu „B“, první rok na světě

První rok na světě! Velice opatrně jsem obeslala všechny majitele a ohlasy jsou… …no jsou. Posuďte sami:

Jezdí s námi pravidelně na výlety a naučila se s námi trávit léto i pod stanem nebo pod širákem. Nevím co to do ní vjelo, ale po celkem pěkném půlroce se mění v Conana ( Díl Conan Ničitel ). Vytrhává části trávníku, rozkousává závlahu, o botech vně domu ani nemluvím, likvidace všech kytek v květináčích, okusováních květů z růží a td. V létě si zvykla mít ráda i bobuloviny. Nejdřív jsem měl radost jak hezky papá, pak mě to štvalo, že maliny, ostružiny, rybíz i angrešt sežeře dřív než já přijdu z práce a pak jsem si na to zvykl. No jo,akorát B****** pokračuje ve sklizní rybízů i když neplodí a přesto, že zboožnuje dřevo a stále ho okusuje, ted miluje dřevo i na stojato a nechápe, když si sežere celej stromek rybízu, nebude za rok co sklízet. Vrcholem bylo, když mi min měsíc překousla stromek merunky ve výšce 20cm nad zemí o průměru cca 3cm. Pomalu mi likviduje čerstvě vysazený sad.

Má krásná B*** zatím jen překousala kabel s internetem vedoucí k sousedům (platím jím nyní internet vzduchem, ten snad B*** nezničí) a o minulé vánoce se otrávila rozinkami z kradeného štrůdlu…Titul žádný, televize žádná… Ale je nesmrtelná.

 

Barnabáš totiž už v televizi byl, abyste věděli…

Původní plán – pes-kotec – se s definitivní platností nekoná. B**** je s námi v domě, pouze přes den, když jsme v práci a ve škole, pobíhá po zahradě. Z toho vyplývá, že nemá mnoho možností vytvářet škody v domě. Pouze zahrada dostává celkem zabrat, ale s tím se počítalo. Ve chvíli, kdy se objeví nečekaně něco nového v jeho dohledu, okamžitě proběhne kontrola a totální likvidace (přívěsný vozík, květináče s květinami, lodní motor, nové boty apod.). Při výletech v přírodě se nás drží jako klíště  a nevzdálí se od nás více než 20m, pokud ovšem nezahlédne nějakého dalšího psa. V tu chvíli se z něj stává neovladatelné stvoření. Je až moc důvěřivý ke všem psům (ještě nedostal od žádného za uši) a obrovský milovník psích slečen i postarších fen. Jinak je celkově zdrženlivý k novým podnětům.

 

Sdílet: